FIPE
Banner IPE

Aktualności

Program wsparcia metodyczno-szkoleniowego dla nauczycieli szkół podstawowych

Fundacja Instytut Promocji Edukacji w partnerstwie z Wydawnictwem Operon zapraszają szkoły podstawowe do udziału w bezpłatnym programie wsparcia metodyczno-szkoleniowego dla nauczycieli prowadzących zajęcia dodatkowe z uczniami z trudnościami w uczeniu się czytania, pisania i liczenia (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia).

Celem wsparcia jest wyposażenie nauczycieli szkół podstawowych w specjalistyczne kompetencje Trenera Metody Ortograffiti. Wybraliśmy Metodę Ortograffiti, gdyż z analizy wynika, że jest to najbardziej kompleksowa metoda pracy z uczniami z trudnościami w uczeniu się czytania, pisania i liczenia, zarówno tymi o podłożu dyslektycznym, jak i wynikającymi z różnego typu zaniedbań. Metoda jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

Gmino, zainwestuj w szkołę!

Fundacja Instytut Promocji Edukacji po raz kolejny rusza z projektem wspierającym rozwój szkół.

Tym razem proponujemy pomoc dla organów prowadzących placówki oświatowe ubiegających się o unijne środki finansowe. W porozumieniu ze szkołami zlokalizowanymi w poszczególnych gminach przygotowujemy Diagnozę Potrzeb Rozwojowych Szkół.

I Kongres Edukacyjny Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej „Uczymy dla przyszłości”

Zapraszamy do udziału w wielkim wydarzeniu - w I Kongresie Edukacyjnym Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej. Kongres odbędzie się 20 września 2014 roku na Uniwersytecie Gdańskim.

Uczymy dla przyszłości - to motyw przewodni i kierunek naszych rozważań kongresowych. Jak uczyć dziś, pamiętając o jutrze? Jak przygotować dzieci i młodzież do szybko zmieniającej się rzeczywistości? W jakim kierunku rozwijać swój warsztat pracy, by sprostać nowym wyzwaniom edukacji?

Będzie wyjątkowo – inaczej niż zwykle. Udział w kongresie będzie inspiracją do dalszych poszukiwań, zachętą do zmian, okazją do poznania nowych inicjatyw, pomysłów i praktyk z różnych krajów Europy. Jak to osiągniemy? Zapraszamy na naszą stronę! https://kongres-edukacyjny.pl

Zapisy już zostały rozpoczęte. Ci z Państwa, którzy zgłoszą swój udział do 31 maja, skorzystają z 20% zniżki! Prosimy nie tracić czasu, liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt "Dekalog89+"

Fundacja Instytut Promocji Edukacji wraz z Wydawnictwem Pedagogicznym OPERON i Studiem Filmowym Harpoon Films zainicjowała nowy projekt literacko-filmowy „Dekalog 89+”. Projekt adresowany jest do młodego pokolenia Polaków: uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz twórców filmowych – studentów i niedawnych absolwentów szkół filmowych. Honorowy patronat nad projektem objęli Maria Kieślowska, Krzysztof Piesiewicz oraz abp Józef Życiński. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dekalog89plus.pl.

Dysleksja. Biuletyn Polskiego Towarzystwa Dysleksji

Fundacja Instytut Promocji Edukacji wraz z Polskim Towarzystwem Dysleksji prezentują nowe specjalistyczne czasopismo „Dysleksja. Biuletyn Polskiego Towarzystwa Dysleksji” skierowane do nauczycieli i pedagogów poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz do wszystkich, którym bliskie są problemy dzieci i młodzieży z dysleksją rozwojową.

Debata ekspercka dotycząca reformy programowej już 16 listopada

16 listopada o godzinie 13.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się organizowana przez nas debata poświęcona reformie programowej pt. „Edukacja 2012. Reforma programowa – nowe nauczanie w blokach przedmiotowych”. Celem debaty jest wypracowanie najlepszych rozwiązań, które pozwolą nauczycielom i dyrektorom zorganizować pracę szkoły zgodnie z nowymi wytycznymi.

 
« powrót


IPE logo male
Fundacja Instytut Promocji Edukacji

ul. 3 maja 27-31 /33, 81-364 Gdynia
e-mail: ipe@fundacja-ipe.pl
konto: ING Bank Śląski S.A.
57 1050 1764 1000 0090 3052 1034
NIP: 9581562708
tel. + 48 58 679 00 10 Telefon